Pracownie

W ramach Zakładu Aktywności Zawodowej prowadzimy 7 specjalistycznych pracowni. Zespół działa pod kierownictwem instruktora zawodu/specjalisty w danej dziedzinie, który czuwa nad jakością wykonywanej pracy oraz ciągle dba o podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Pozwala to naszym pracownikom na rozwój zawodowy adekwatny do ich predyspozycji, zainteresowań i możliwości. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować zamówienia klientów w szerokim zakresie . Tworzymy unikatowe, wysokiej jakości produkty – dostępne również w prowadzonej przez nas Galerii „Biały Kruk”.

specjalizuje się w rękodziele artystycznym. Pracownicy z zamiłowaniem do prac plastycznych pod okiem instruktorów realizują prace z zakresie wielu technik, m.in.: grafika, malarstwo, decoupage.

artykuły dekoracyjne/grafiki /obrazy/ biżuteria/kartki okolicznościowe

w wyposażeniu posiada dwa piece ceramiczny, koła garncarskie i kabinę natryskową do szkliwienia. To tutaj powstają zarówna produkty w pełni użytkowe: kubki, patery, misy, filiżanki, jak również wyroby o walorach artystycznych tj. dekoracyjne wazony, figury ceramiczne, nierzadko realizowane na indywidualne zamówienia.

ceramika dekoracyjna i użytkowa/ toczenie na kole garncarskim/odlewanie form gipsowych

zajmuje się doskonaleniem zawodowym osób niepełnosprawnych w zakresie szycia maszynowego i ręcznego. Szyje systemem zespołowym, tzn. każda osoba wykonuje inną operację w zależności od umiejętności i możliwości wynikających z rodzaju niepełnosprawności. Wykonujemy zlecenia rynkowe dla szpitali, hurtowni, sklepów, przedszkoli, biur turystycznych oraz prywatnych odbiorców.

szycie ekologicznych toreb/plecaków/ poduszek/fartuchów/kamizelek/chust/ maskotek

Głównym zadaniem pracowni jest projektowanie graficzne oraz przygotowanie materiałów do druku w różnych technologiach poligraficznych dla drukarni druku cyfrowego i sitodrukowej znajdujących się w naszym Zakładzie Aktywności Zawodowej jak i dla drukarni na otwartym rynku.

broszury reklamowe/foldery/notesy/ulotki/foto upominki/wizytówki/materiały firmowe

specjalizuje się w sitodruku, który jest bardzo uniwersalną techniką drukarską. Zaletą nadruków jest trwałość , wysoka odporność na ścieranie , światło , warunki atmosferyczne. Tymi cechami sitodruk nadal przewyższa techniki druku cyfrowego. Ponadto ta metoda wykonywania nadruków posiada nieograniczone możliwości odnośnie materiałów, na które nanosi się farbę: papier, karton, tektura, tkaniny, metal , ceramika, tworzywa sztuczne.

nadruk na koszulkach/czapkach/bluzach/druk na tkaninie/papierze/folii

zajmuje się zakładaniem i projektowaniem ogrodów, koszeniem trawy, oraz wszelkimi pracami pielęgnacyjnymi w ogrodach. Wyposażeni jesteśmy w profesjonalny sprzęt, mikrociągnik z osprzętem – glebogryzarka, pług, kultywator i brama strunowa, nożyce spalinowe, piła spalinowa, odkurzacz do liści, kosa spalinowa, 2 kosiarki spalinowe oraz inny drobny sprzęt ogrodniczy. Dysponujemy również samochodem z dużą przyczepką. Pozwala nam to na podjęcie się wielu zleceń

zakładanie i pielęgnacja ogrodów/opieka nad terenami zielonymi/dekoracje florystyczne

jest miejscem sprzedaży rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych, gdzie grupa pracowników szkoli się w zakresie technik sprzedaży i obsługi klienta W Galerii organizowane są również wystawy oraz warsztaty plastyczne. Miejsce to stwarza doskonałe warunki dla integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz promowania sztuki osób niepełnosprawnych.