FESTYN FUNDACJI DOM

Festyn Fundacji DOM to doroczne święto naszych podopiecznych, pracowników i ich rodzin, a także mieszkańców Opola. Ma już długą tradycję i wpisał się w program imprez kulturalno-rozrywkowych w mieście. Jest to dla nas ważny dzień, kiedy to możemy zaprezentować działalność Fundacji DOM szerszej publiczności w ciekawej formie plenerowej zabawy. Nie baz znaczenia jest również wymiar społeczny naszej inicjatyw: udzielamy informacji na temat form wsparcia dla osób niepełnosprawnych, prezentujemy wszystkie dostępne w Fundacji DOM metody rehabilitacji. Osoby z niepełnosprawnościami są aktywnie angażowane w przygotowanie i realizację tego wydarzenia, czym przełamujemy bariery społeczne i stereotypy.

Jak to wygląda w praktyce? W centrum miasta w jedną z czerwcowych niedziel powstaje prawdziwe fundacyjne miasteczko pełne atrakcji. Prezentujemy dorobek podopiecznych Fundacji Dom: można zobaczyć występy osób niepełnosprawnych (wokalne i teatralne) oraz wyroby artystyczne. Można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych: krawieckich, ceramicznych, drukarskich – techniki te doskonale znane naszym podopiecznym prezentujemy światu. W czasie Festynu odbywa się loteria fantowa, konkurs plastyczny, kiermasz książek oraz zabawek. Ciekawy program artystyczny: koncerty, pokazy taneczne, teatralne, sportowe sprawiają, że jest to dzień pełen wrażeń. Środki finansowe uzyskane ze zbiórki publicznej w tym dniu wspomagają działania Fundacji DOM realizowane w ramach Kampanii Radości Małe i Duże.
25 Festyn Fundacji Dom