Misja

Fundacja Dom została powołana do życia z myślą o niesieniu kompleksowej pomocy osobom niepełnosprawnym: dzieciom, młodzieży, dorosłym w zakresie diagnozy, leczenia i rehabilitacji. Od 1991 roku realizujemy te założenia dostosowując je do zmieniających się potrzeb naszych podopiecznych, wspierając ich na każdym etapie życia i przeprowadzając przez kolejne trudności w drodze do samodzielności.

Prowadząc Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej i Ośrodek Wczesnej Interwencji wspieramy rozwój dzieci już od pierwszych dni życia. Koncentrując się na potrzebach najmłodszych podopiecznych zapewniamy opiekę: stomatologów, fizjoterapeutów, logopedów, psychologów, pedagoga i terapeutów SI. Codziennie rehabilitowanych jest ponad 120 dzieci, które z takim wsparciem mają szansę na normalne życie.

Ośrodek Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej to miejsce dla młodzieży i dorosłych, gdzie przy wsparciu terapeutów i instruktorów zdobywają kolejne umiejętności, poszerzając obszary swojej samodzielności . Prowadząc Warsztat Terapii Zajęciowej (30 uczestników) , Środowiskowy Dom Samopomocy (40 podopiecznych) i Zakład Aktywności Zawodowej (58 pracowników) dla każdej osoby jesteśmy w stanie dobrać najbardziej optymalne rozwiązania rehabilitacyjne, uwzgledniające indywidualne możliwości. Jednocześnie nieustannie motywujemy do rozwoju, wspierajmy w drodze do niezależności.