Materiał audio:
Paweł Frącz, Małgorzata Jagieluk:
Więcej na ten temat:
Narodowy Bank Polski przekazał komputery Fundacji DOM oraz do Zakładów Aktywności Zawodowej w Kluczborku i Nysie.
Jest to w pełni sprawny, relatywnie nowy, bo maksymalnie trzyletni sprzęt, który jest wymieniany cyklicznie w NBP przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. On jest w pełni sprawny technicznie i posiada najwyższe parametry.
Dla nas to możliwość wymiany starego już sprzętu, który u nas funkcjonuje już od kilkunastu lat. Nowy zostanie przeznaczony do pracowni uzawadawiania lub pracowni, w której pracują osoby z niepełnosprawnością w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Ten sprzęt będzie wykorzystywany zarówno do terapii, ale też do pracy, którą wykonują takie osoby bądź do nauki tej pracy.
Materiał ze strony: Kilkanaście komputerów ułatwi pracę osobom niepełnosprawnym – Radio Doxa FM – Opole, Kędzierzyn, Nysa, Racibórz




