26 Festyn Fundacji Dom

PARTNEREM WYDARZENIA JEST TAURON

Plakat Festyn 2021

W tym roku Fundacja DOM obchodzi swoje 30 urodziny!

Chcemy zaprosić Państwa do wspólnego świętowania w formie plenerowej zabawy, podczas
26. Festynu Fundacji DOM pn. „30 lat Pełni Energii”. To ważne, jubileuszowe wydarzenie odbędzie się 4 lipca br. w godzinach 12.00-18.00, na Placu Wolności w Opolu.

Od lat przygotowujemy tą imprezę dla mieszkańców Opola i regionu by bliżej poznali naszą działalność i dostrzegli radość życia osób z niepełnosprawnościami, dla przyjaciół Fundacji, którzy aktywnie nas wspierają w naszych planach i działaniach, ale przede wszystkim dla naszych podopiecznych: dzieci, dorosłych, ich rodzin i znajomych – dlatego tym bardziej urodzinowe świętowanie, w takim właśnie gronie jest dla nas szczególnie cenne i wyjątkowe. Festyn współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Festyn jest dużą imprezą plenerową, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta. To dzień, kiedy to możemy zaprezentować działalność rehabilitacyjną Fundacji w formie zabawy plenerowej, warsztatów twórczych, występów artystycznych podopiecznych Fundacji oraz zaproszonych gości: koncert otwarcia – Orkiestra Dęta, pokazy tańca – Salsa Fuerte, prezentacje sportowe – Judo Okey, koncert finałowy – 4Motion i wiele innych. Podopieczni Fundacji Dom  przygotowują występy muzyczne – warto zobaczyć jak zdolna jest nasza młodzież! Będzie to dzień rodzinnego wypoczynku i zabawy.

Oprócz tradycyjnych występów na scenie przewidziana będzie strefa gastronomiczna
i wypoczynkowa. Będzie można zjeść ciasto, wegańskie dania przygotowane przez naszych przyjaciół Wegenaratów, a także dania z grilla oraz najlepsze na świecie krokiety i naleśniki naszej Pani Krysi.  Będzie też oczywiście loteria pełna niespodzianek, a także strefa relaksu, wypełniona leżakami
i pufami. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy strefę zabawy z atrakcjami proponowanymi przez pracowników Fundacji oraz animatorów TAURONA – partnera wydarzenia.

Dzięki zaangażowaniu TAURONA,  dzieci będą miały możliwość do poszerzania swojej wiedzy przez zabawę. Zyskają również okazję, by po długim okresie izolacji, odbudować relacje społeczne – mówi Małgorzata Jagieluk, Prezes Fundacji. – W pięknym parku na Placu Wolności,
w cieniu ogromnych drzew będą uczestniczyć w animacjach w zorganizowanej przez  TAURON
w  strefie zabawy z wykorzystaniem elementów edukacyjnych doświadczania świata oraz integracji sensorycznej.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzieli na urodzinowej imprezie Fundacji DOM!
Każdy solenizant ma swoje marzenia do spełnienia – naszym byłby mały, miejski samochód, dający nadzieję na ekonomiczne utrzymanie i długą żywotność. Byłby to prezent urodzinowy dokładnie na miarę naszych potrzeb. Wierzymy, że przy Waszym zaangażowaniu jest to możliwe, a prezent będzie służył przez długie lata i przypominał ile życzliwych ludzi jest wokół nas. Dlatego zachęcamy do udziału w naszej urodzinowej zrzutce – link znajdziecie na naszych FB i na stronie internetowej.

Do czego posłuży nam samochód?

Pojawienie się niepełnosprawności w rodzinie to trudny temat, powodujący problemy nie tylko zdrowotne ale też emocjonalne, psychologiczne, materialne i prawne. Dla wielu osób to obciążenie  ponad ich siły. Trudności narastają, problemów przybywa, a rodzina przestaje prawidłowo funkcjonować. Coraz ciężej przerwać ten krąg. Codzienność potrafi przytłoczyć na tyle mocno, że bez kompleksowej pomocy trudno o poradzenie sobie z głębokim kryzysem, w którym przez niekorzystny zbieg okoliczności może się znaleźć każdy z nas.

Fundacja Dom dysponuje wykwalifikowaną kadrą terapeutów, psychologów, pracowników socjalnych i prawnikiem, którzy udzielają wsparcia w takich sytuacjach. Aby nasze działania były efektywne, pracownik wielokrotnie odwiedza każdą rodzinę w domu, współpracuje ze szkołami i innymi urzędami oraz ośrodkami. Jesteśmy tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Właśnie dlatego potrzebny jest samochód, który pozwoli na sprawne przemieszczanie się, a jego gabaryty nie będą stanowiły problemu dla żadnego kierowcy.

Wiele razy zawalczyliśmy o nasze rodziny na tyle skutecznie, że dziś radzą sobie samodzielnie. Pomoc musi pojawić się w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, aby rodzina miała szansę na przezwyciężenie kryzysu.

Fundacja DOM – 30 lat Pełni Energii! Dziękujemy za Wasze wieloletnie wsparcie. W przyszłość wkraczamy z głowami pełnymi marzeń i planów do zrealizowania. Jesteśmy na to gotowi!