27 Festyn Fundacji Dom

Chcemy zaprosić Państwa do wspólnej zabawy podczas 27 Festynu Fundacji DOM pn. „Mądre pomaganie”. To plenerowe wydarzenie na stałe wpisało się w tradycję imprez w Opolu.  Wraz z naszymi partnerami Tauronem oraz ECO S.A. zapraszamy 26 czerwca br. w godzinach 12.00-18.00, na Placu Wolności w Opolu.

 

Od 27 lat przygotowujemy tą imprezę dla mieszkańców Opola i regionu, by bliżej poznali naszą działalność i dostrzegli radość życia osób z niepełnosprawnościami. Wspólnie z podopiecznymi Fundacji, ich rodzinami i przyjaciółmi będziemy się bawić  pod hasłem #MądrePomaganie. Pokażemy jak ważna jest dobrze przemyślana i zaplanowana pomoc i jak różne formy może przybierać. Festyn współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Festyn jest dużą imprezą plenerową, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta. To dzień, kiedy możemy zaprezentować działalność rehabilitacyjną Fundacji w formie zabawy plenerowej i stworzyć przestrzeń do aktywnej integracji poprzez prowadzenie warsztatów twórczych i występy artystyczne podopiecznych Fundacji oraz zaproszonych gości. W tym roku w programie między innymi: koncert otwarcia – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chrząstowic, pokazy tańca Grupy Tanecznej Fokus, prezentacje sportowe – Judo Okey, koncert wokalistów ze Studia Działań Kreatywnych. Zobaczyć będzie można również występ chóru „Laudate Dominum” oraz Szkoły Suzuki MiniPaganini z Opola. Gwiazdami imprezy będą finalistki programu The Voice of Poland Monika Wiśniowska-Basel oraz Paulina Gołębiowska.  Podopieczni Fundacji Dom  przygotowują występy artystyczne. Warto zobaczyć jak zdolna jest nasza młodzież! Będzie to dzień rodzinnego wypoczynku i zabawy.

Oprócz tradycyjnych występów na scenie przewidziana będzie strefa gastronomiczna
i wypoczynkowa. Będzie można zjeść ciasto, wegańskie i wegetariańskie dania przygotowane przez naszych przyjaciół Wegeneratów, a także dania z grilla. W tym roku, po raz pierwszy, zapraszamy również na gofry z owocami. Niezmienną popularnością cieszy się  wata cukrowa i popcorn. Będzie też oczywiście loteria pełna niespodzianek, a także strefa relaksu TAURON, wypełniona leżakami
i wieloma atrakcjami i animacjami dla dzieci.

 

W kolorowej strefie relaksu TAURONA,  mali i duzi podopieczni Fundacji i ich przyjaciele będą mieli  możliwość gromadzenia doświadczeń i naukę przez zabawę. To będzie miejsce integracji i odpoczynku ,szczególnie ważne w tym niezwykłym i trudnym  czasie– mówi Małgorzata Jagieluk, Prezes Fundacji.

 

Każdy uczestnik festynu będzie mógł przyłączyć się do #MądregoPomagania. W czasie imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością w ośrodkach prowadzonych przez Fundację.

 

Zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzieli na Festynie Fundacji DOM