Łączy Nas dobra energia!

Łączy nas dobra energia!

Wraz z nastaniem Nowego Roku, Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym zyskała nowego Partnera.  W ramach rocznej współpracy z TAURON Polska Energia planowanych jest 5 akcji, które pozwolą osobom z niepełnosprawnością skuteczniej włączyć się w dorosłe życie. Zaangażowanie TAURONA pozwoli podopiecznym Fundacji szerzej i  w bardziej atrakcyjnej formie zdobywać umiejętności niezbędne w drodze do samodzielności.

Dzięki zaangażowaniu TAURONA, nasze dzieci będą miały okazję do nauki przez zabawę. – mówi Małgorzata Jagieluk – Prezes Fundacji – W gronie rówieśników uczą się nawiązywania relacji społecznych i poznają tradycje związane z funkcjonowaniem świata. Wspólna zabawa wnosi w życie malucha powiew nowości oraz pobudza i rozwija jego zmysły – dodaje.

Chęć poznawania nowych rzeczy, to motor napędzający dążenie do rozwoju, a atrakcyjne formy motywują, pobudzają miłe skojarzenia, dają wytchnienie. W ramach wspólnych działań Fundacji i TAURONA zaplanowano inicjatywy takie, jak Zabawa Karnawałowa dla najmłodszych dzieci  uczestniczących w terapii prowadzonej przez Ośrodek Kompleksowej Rehabilitacji, czy Kolorowy Korowód.

Tradycyjnie już, w czerwcu, centrum Opola zamieni się w wielki Festyn Fundacji. Tym razem, do wspólnej zabawy podopiecznych i mieszkańców zaprasza również TAURON.

Jednym z ciekawszych punktów współpracy będzie ekologiczny ogród, który powstanie przy Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej. W ramach tego projektu, TAURON i Podopieczni Fundacji DOM połączą siły dla klimatu.

Założymy ogród wykorzystujący myśl ekologiczną, wydzielimy przestrzeń na warzywa, zioła, sezonowe owoce, ustawimy pojemniki zbierające wodę z deszczu i będziemy ponownie ją wykorzystywać. W ogrodzie powstanie również szklarnia do uprawy roślin. – Powyższe niesie z sobą elementy hortiterapii. Podopieczni Fundacji, będą uczyć się ekologicznego sposobu życia zdobywając jednocześnie praktyczne umiejętności i nabywając proekologicznych nawyków. – tłumaczy Prezes Fundacji.

Pełni energii wchodzimy w nowy rozdział historii Fundacji. Przy wsparciu TAURONA rozpoczyna się również bardzo ważny z punktu widzenia codziennej pracy z osobami niepełnosprawnymi projekt pn. „Pozwól mi dorosnąć”. To warsztaty usamodzielniające dla młodzieży z niepełnosprawnością i ich rodzin.

Łączy Nas dobra energia!