Korowód Fundacji Dom

plakat_korowod_2023

Chwyć zastrzyk energii z Fundacją DOM #Mądre Pomaganie

O ważnych sprawach warto rozmawiać, szukać dobrych rozwiązań i współpracować z innymi na rzecz wspólnego dobra. Pomaganie potrafi jednoczyć i warto skorzystać z każdej okazji by zrobić to mądrze.

Dlatego, jak co roku pokażemy Państwu co robimy i dlaczego tak bardzo ważny jest 1,5% podatku dochodowego dla organizacji pozarządowych.

W relacji online pokażemy jak uczą się samodzielności i pracują nasi podopieczni. Wraz z naszymi Partnerami TAURON i Energetyka Cieplna Opolszczyzny oraz naszymi gośćmi zapraszamy do Galerii Biały Kruk oraz  online do naszych domów w Opolu i Tarnowie Opolskim.

Zaczynamy w Galerii Biały Kruk!

Bądźcie z nami 02 marca od 11:00 do 13:00  i online na Fb Fundacji. Całe wydarzenie będziecie można śledzić na FB Fundacji https://www.facebook.com/DOMopole.

Tegoroczny korowód odbędzie się pod hasłem #MądrePomaganie- Chwyć zastrzyk energii z  Fundacją Dom! Każde pomaganie to wielka wartość. My pokażemy jak sprawić, żeby było mądre. Pomagać należy z sercem ale i z rozumem. Pomoc musi być adekwatna, niezbędna i zawsze za zgodą zainteresowanego. Samodzielność, to jedyna droga do odpowiedzialności i decydowania o sobie – do niezależności.  Nawet jeśli okupiona jest błędami, nawet jeśli nie można osiągnąć jej całkowicie. Życie każdego człowieka uszyte jest na jego miarę i każdy ma prawo i obowiązek korzystać z niego w miarę swoich możliwości.

#MądrePomaganie to hasło, które stało się mottem oddającym sens naszej pracy na wszystkich płaszczyznach naszych działań. Zachęcamy też innych do pomagania mądrego, przemyślanego, wspierającego, a nie wyręczającego. Prosimy o wsparcie w postaci powierzenia nam swojego 1,5% podatku, a my, jako Fundacja posiadająca już wieloletnie doświadczenie w pomaganiu, wykorzystamy je najlepiej, jak potrafimy- mówi prezes Zarządu Fundacji Dom. Nasi Partnerzy TAURON Polska Energia i ECO S.A są pięknym przykładem mądrego pomagania – zaufali nam, bo wiemy jakiej pomocy wymagają nasi podopieczni. Wspierają nas, dzięki czemu my możemy wspierać naszych podopiecznych.

Celem imprezy jest przybliżenie działań Fundacji oraz zachęcenie mieszkańców Opola do przekazywania 1,5 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Tegoroczny Korowód to okazja, żeby posłuchać i zobaczyć, czym się zajmujemy. W Galerii Biały Kruk będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, którzy opowiedzą nam o mądrym pomaganiu, zachęcą do pozostawienia 1,5 % w Opolu. Prezes Fundacji przedstawi plan rozwoju działań Fundacji- bo poza tym, że pomagamy mądrze to chcemy się rozwijać, a naszą pomoc dostosowywać do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na Rynku będzie można spotkać nasze kolorowe, jednoprocentowe patrole i

przyłączyć się od zabawy. Patrole będą miały przygotowane dla Was  niespodzianki – wypatrujcie ich na Rynku!

W relacji on-line zajrzymy do Budynku Ośrodka Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej, gdzie zobaczycie jak wyglądają na co dzień działania realizowane przez specjalistów w Środowiskowym Domu Samopomocy, Warsztacie Terapii Zajęciowej czy Zakładzie Aktywności Zawodowej. Będziecie mogli zajrzeć również do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim- kolejnej placówki, powstałej w odpowiedzi na potrzeby naszych podopiecznych. W korowodowym studio w budynku przy Szymanowskiego podglądniemy maluchy w trakcie terapii i rozstrzygniemy konkurs fotograficzny „Czym jest dla Ciebie Fundacja Dom?”– który już trwa! Gwarantujemy wielkie emocje i ogromną energię.

Zapraszamy 02.03.2023 od 11.00 -13.00 online na https://www.facebook.com/DOMopole i w Galerii Biały Kruk! Czekamy na Was!