Korowód Fundacji Dom 2017

Kocham pomagać !
W dniu 14 lutego 2017 roku Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu organizuje Korowód walentynkowy “Kocham pomagać!”. Celem imprezy jest promocja Fundacji i zachęcenie mieszkańców Opola do przekazania 1% na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Fundacji Dom.

Korowód przebierańców wyruszy z dwóch domów Fundacji przy ul. Mielęckiego oraz przy ul. Szymanowskiego i o godzinie 12.00 dotrze na opolski Rynek. Tam rozpocznie się wspólna zabawa.
W programie są animacje i zabawy dla dzieci i młodzieży, tor doświadczania niepełnosprawności — gdzie każda osoba będzie mogła spróbować poruszać się na wózku inwalidzkim, z kulami czy z laską dla niewidomych, będzie można również doświadczyć jak odbierają świat osoby z autyzmem. Głównym punktem programu o godzinie 12.30 będzie przemarsz korowodu wokół Rynku prowadzony przez Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA zakończony kolorowym przedstawieniem. O godzinne 13.00 rozpoczną się warsztaty cyrkowe prowadzone przez klaunów, na których będzie można nauczyć się żonglerki i tańca.

W czasie trwania imprezy młodzież niepełnosprawna będzie częstować przechodniów gorącą herbatą i opowiadać o Fundacji. Na pierzei południowej zostanie ustawiony namioty, w których będzie można zapoznać się z działalnością Fundacji na zdjęciach oraz porozmawiać ze specjalistami prowadzącymi rehabilitację leczniczą, społeczną i zawodową. Jest to okres ferii zimowych tym samym doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola !