Korowód “Kolorowy Dom” #zbudujznamiNowyDOM

Dnia 29.02.2024 r. w czwartek, w godzinach od 11:00 do 13:00, odbędzie się Korowód Kolorowy Dom, #zbudujznamiNowyDOM
Korowód jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Dom i ma na celu promocję przekazywania 1,5% podatku dochodowego dla organizacji pozarządowych.

Zapraszamy do Galerii Biały Kruk, Ośrodka Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej na ul. Mielęckiego, namiotu w Rynku, skąd ruszą Patrole 1,5% oraz na transmisję online z wydarzenia na Facebooka Fundacji Dom. Harmonogram wydarzenia poniżej.
Partnerem Korowodu jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

Fundacja Dom od 33 lat otacza swoją opieką osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. Wraz z upływem kolejnych lat naszej działalności rodziły się pomysły, jak jeszcze skuteczniej wspomagać naszych podopiecznych i ich rodziny w drodze do samodzielności. Nie udało by się to bez wsparcia darczyńców, m.in. osób, które podczas rozliczenia podatkowego zdecydowały się na przekazanie wcześniej 1% obecnie 1,5% dla Fundacji Dom.
Podczas korowodu będziemy mówić o tym, jak ważne jest 1,5% podatku dochodowego dla funkcjonowania organizacji pozarządowych.

„Zbuduj z nami Nowy DOM” jest hasłem przewodnim tegorocznego korowodu. W tym roku środki zebrane z 1,5% podatku dochodowego przeznaczone zostaną na podstawowe koszty funkcjonowania Fundacji oraz na realizację planów rozwojowych.

O wielu lat marzeniem Państwa Jednorogów była budowa domu, w którym zamieszkają osoby z niepełnosprawnością. Teraz to również marzenie obecnego Zarządu a przede wszystkim podopiecznych Fundacji. Wspólnie chcemy stworzyć mieszkania wspomagane dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.
Idąc za potrzebami podopiecznych Fundacji chcemy stworzyć miejsce bezpieczne, ciepłe i dostępne, gdzie zamieszkają dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. Miejscem takim będą mieszkania wspomagane, których ideą jest maksymalne usamodzielnienie osób z niepełnosprawnościami, z doraźnym wsparciem specjalistów.

Podczas korowodu w Galerii Biały Kruk zaproszeni goście opowiedzą, jak ważne jest, aby takie mieszkania powstały. Będzie można wysłuchać przedstawicieli Zarządu, dla których budowa mieszkań jest kolejnym celem rozwoju Fundacji. Posłuchamy też wypowiedzi dorosłej osoby niepełnosprawnej oraz jej rodzica, opowiedzą oni o problemach, z którymi borykają się rodziny z niepełnosprawnością. Z chęcią wysłuchamy też wypowiedzi na temat wsparcia osób z niepełnosprawnościami Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Pani Doroty Piechowicz Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego.

Na Rynku stanie namiot, z którego wyruszać będą nasze 1,5% patrole. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z terapeutami będą rozdawać ulotki o Fundacji Dom oraz drobne słodkości, a osobom zainteresowanym z chęcią opowiedzą o naszych działaniach.

W Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej, na ul. Mielęckiego 4a w godzinach od 11:00 do 12:00 odbędą się warsztaty zrealizowane dla podopiecznych Środowiskowego Dom Samopomocy.
W Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji, na ul. Szymanowskiego 1, odbędzie się wręczenie nagród dla osób, które zwyciężyły w konkursie fotograficznym „Fundacja Dom oczami dziecka”.

Dodatkowo podczas transmisji na Facebooku umieszczone zostaną filmiki dotyczące życia codziennego w budynkach na ul. Mielęckiego, Szymanowskiego i Galerii Biały Kruk.

korow d 2024 plakat