#MądrePomaganie razem z TAURON!

Dobra energia – #MądrePomaganie!

Z przyjemnością informujemy o kontynuacji współpracy Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z TAURON Polska Energia. Wzorem lat ubiegłych w ramach partnerstwa w 2023 r. zorganizujemy akcje dla osób z niepełnosprawnością, które pozwolą im skuteczniej włączyć się w dorosłe życie. Zaangażowanie TAURONA pozwoli podopiecznym Fundacji szerzej i w bardziej atrakcyjnej formie zdobywać umiejętności niezbędne w drodze do samodzielności.

– Dzięki zaangażowaniu TAURONA, nasi mali i duzi podopieczni będą mieli okazję do wzbogacenia codziennej rehabilitacji o atrakcyjne formy pracy, pozwalające na utrzymanie motywacji do rozwoju. Nauka przez zabawę to możliwość wykorzystania umiejętności zdobytych na terapii w codziennym życiu i kolejny krok w samodzielność.
– mówi Małgorzata Jagieluk – Prezes Fundacji – Integracja jest kluczowym elementem rehabilitacji społecznej, zwłaszcza że nasi podopieczni będą mierzyć się ze swoja niepełnosprawnością do końca życia – dodaje.

W dniu 15.02.2023 r. odbyła się pierwsza akcja skierowana do najmłodszych dzieci z Fundacji- Bal Karnawałowy. Zabawa odbyła się w Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji, a uczestniczyły w niej dzieci, na co dzień korzystające z różnych form wsparcia realizowanych przez Fundację. Chęć poznawania nowych rzeczy, to motor napędzający dążenie do rozwoju, a atrakcyjne formy motywują, pobudzają miłe skojarzenia, dają wytchnienie.

W ramach wspólnych działań Fundacji i TAURON dodatkowo zaplanowano inicjatywy takie, jak Korowód Online, podczas którego będziemy chcieli zaprezentować ogrom działań Fundacji, które skierowane są do osób z niepełnosprawnością już od początków ich życia, aż do osiągnięcia dorosłości i możliwie największej samodzielności.
Tradycyjnie już, w czerwcu, centrum Opola zamieni się w wielki Festyn Fundacji. Tym razem, do wspólnej zabawy podopiecznych i mieszkańców zaprasza również TAURON.

W tym roku planujemy przeprowadzić warsztaty sensoryczne „Energia z natury”. Będą one kontynuacją działań, które udało nam się przeprowadzić w latach poprzednich w partnerstwie z TAURON. W latach 2021-2022 r. przy budynkach na ul. Mielęckiego 4a i Szymanowskiego 1 powstały dwa ogrody sensoryczne dla dzieci i dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty otwarte „Energia z natury odbędą się w jednym z tych ogrodów. W ramach tego projektu, TAURON i Podopieczni Fundacji DOM połączą siły dla klimatu.

Kolejnymi wydarzeniami planowanym w ramach współpracy z TAURON będą: Spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci w Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji oraz Konkurs Piosenki Świątecznej w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej dla dorosłych niepełnosprawnych oraz zaproszonych gości. Grudniowe święta są doskonałą okazją do aktywnej integracji osób z niepełnosprawnością, które często ze względu na ograniczenia nie korzystają z innych akcji związanych z kultywowaniem tak pięknych tradycji, jakimi są wspólne kolędowanie czy obdarowywanie się prezentami.

Wsparcie TAURON daje nam energię na realizację działań tak ważnych dla Osób z Niepełnosprawnościami!

uczestnicy balu karnawałowego pozują do zdjęcia gupowego
Bal Karnawałowy 2023 (5)
Bal Karnawałowy 2023 (7)