#MądrePomaganie! – Współpracujemy z TAURON

Informacja prasowa o współpracy z TAURON

Dobra energia to #MądrePomaganie!

Miło nam poinformować, że również w 2022 roku Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym będzie kontynuować współpracę z TAURON Polska Energia. W ramach rocznego partnerstwa planowanych jest 5 akcji, które pozwolą osobom z niepełnosprawnością skuteczniej włączyć się w dorosłe życie. Zaangażowanie TAURONA pozwoli podopiecznym Fundacji szerzej i w bardziej atrakcyjnej formie zdobywać umiejętności niezbędne w drodze do samodzielności.

– Dzięki zaangażowaniu TAURONA, nasi mali i duzi podopieczni będą mieli okazję do wzbogacenia codziennej rehabilitacji o atrakcyjne formy pracy, pozwalające na utrzymanie motywacji do ciągłego dążenia do sprawności. Nauka przez zabawę i możliwość wykorzystania umiejętności zdobytych na terapii w codziennym życiu to największa nagroda za ciężką pracę.
– mówi Małgorzata Jagieluk – Prezes Fundacji – Nasi podopieczni będą mierzyć się ze swoja niepełnosprawnością do końca życia, dlatego wspólna zabawa wnosi w ich życie powiew nowości oraz pobudza i rozwija zainteresowanie światem. – dodaje.

Chęć poznawania nowych rzeczy, to motor napędzający dążenie do rozwoju, a atrakcyjne formy motywują, pobudzają miłe skojarzenia, dają wytchnienie. W ramach wspólnych działań Fundacji i TAURONA zaplanowano inicjatywy takie, jak Zabawa Karnawałowa dla najmłodszych dzieci uczestniczących w terapii prowadzonej przez Ośrodek Kompleksowej Rehabilitacji, który odbędzie się już 11 lutego 2022r czy Kolorowy Korowód na zakończenie karnawału.
Tradycyjnie już, w czerwcu, centrum Opola zamieni się w wielki Festyn Fundacji. Tym razem, do wspólnej zabawy podopiecznych i mieszkańców zaprasza również TAURON.

Jednym z ciekawszych punktów współpracy będzie ekologiczny ogród, który powstanie przy Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji, przy nowo wybudowanej części budynku. W ramach tego projektu, TAURON i Podopieczni Fundacji DOM połączą siły dla klimatu.
Ogród będzie spełniała funkcję ogrodu sensorycznego – takiej zielonej, naturalnej sali rehabilitacyjnej. Wspólny pomysł to połącznie przestrzeni aktywnej ekologicznie i ogrodu sensorycznego, co daje nam możliwość zastosowania różnych form terapii, takich jak hortiterapia, terapia integracji sensorycznej i edukacja ekologiczna.
– Podopieczni Fundacji, będą uczyć się ekologicznego sposobu życia wyrównując przy okazji swoje deficyty w zakresie integracji sensorycznej i zdobywając praktyczne umiejętności. – tłumaczy Prezes Fundacji.

Pełni energii wchodzimy w kolejny rozdział historii Fundacji, a przed nami nowe wyzwania i pomysły!