Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży

W ramach kontraktu z NFZ od 1 maja 2021r. realizujemy bezpłatne wsparcie dzieciom, młodzieży oraz ich rodzinom.

Zakres wsparcia dostosowany jest indywidualnie do potrzeb każdej Rodziny.

Kompleksowa opieka oparta jest na pracy terapeutycznej w Ośrodku i w środowisku dziecka, współpracy z instytucjami edukacyjnymi (szkoły, przedszkola, itp.), specjalistycznymi ośrodkami diagnostycznymi oraz ośrodkami wsparcia (poradnie psychologiczno –pedagogiczne, ośrodki pomocy społecznej oraz każda placówka mająca realny wpływ na poprawę funkcjonowania Rodziny).

Ośrodek środowiskowego wsparcia to element nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Nasz ośrodek działa w ramach pierwszego poziomu referencyjnego. Oznacza to, że udzielamy wsparcia psychologicznego, psychoterapeutycznego oraz środowiskowego. Nie wymagamy skierowań od specjalistów.
Założenie modelu pozwala na minimalizowanie sytuacji, w której pierwsza konfrontacja kryzysu psychicznego dziecka odbywa się na poziomie oddziału psychiatrycznego lub innych nieodwracalnych dla psychiki dziecka działań.  Włączenie Rodziny oraz innych instytucji wspierających w proces terapeutyczny pomoże wyposażyć najbliższych w narzędzia radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz w sposób kompleksowy, wielopłaszczyznowy zapewni dziecku pomoc.

Kto udziela wsparcia w Ośrodku ?

Zespół psychologów, psychoterapeutów oraz terapeuci środowiskowi wspierający bezpłatnie dzieci i młodzież uczącą się do 21 roku życia oraz ich Rodziny.

Dla kogo jesteśmy?

• dla osób w kryzysie
  • dla osób mających trudności w relacjach z rówieśnikami czy też najbliższymi
  • dla osób z zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami zachowania
  • dla rodziców/opiekunów odczuwających trudności wychowawcze

Jak wygląda pierwsza wizyta ?

• Jest to wizyta diagnostyczna podczas, której zostanie przeprowadzony wywiad pozwalający na rozpoznanie potrzeb i odpowiedni dobór wsparcia.
  • Następnie pacjent zostanie przekierowany do odpowiedniego specjalisty.

Jak się zgłosić ?

Osobiście: od poniedziałku do piątku 7.00-15.00