Przetwarzanie danych

1. Administratorem danych osobowych pozyskanych w związku prowadzeniem monitoringu wizyjnego jest Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z siedzibą w Opolu. Dane kontaktowe Administratora Danych Osobowych, w tym dane Inspektora Ochrony Danych dostępne są pod adresem https://fundacja-dom.opole.pl.
  2. Bezpośredni kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem: .
  3. Wejście na teren monitorowany wiąże się z rejestrowaniem i przetwarzaniem Państwa wizerunku w celu zapewnienia bezpieczeństwa mienia oraz osób, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6.1. f RODO).
  4. Nagrania z monitoringu prowadzonego na terenie nieruchomości znajdujących się w Opolu przy ul. Szymanowskiego 1, Mielęckiego 4A i Koraszewskiego 1 są przetwarzane przez okres 30 dni, a następnie usuwane. Nagrania z monitoringu zlokalizowanego na terenie nieruchomości znajdującej się pod adresem Opole-Winów ul. Szkolna 14 są przechowywane przez okres 10 dni, a następnie są usuwane. Nagrania z monitoringu prowadzonego na terenie nieruchomości zlokalizowanej w Tarnowie Opolskim przy ul. Korczaka 1 są przetwarzane przez okres 50 dni, a następnie usuwane.  Nagrania będą przetwarzane dłużej tylko w przypadku naruszeń i incydentów oraz udostępniane na potrzebę odpowiednich postępowań.
  5. Nagrania z monitoringu mogą być ujawniane naszym podwykonawcom wyłącznie w zakresie świadczonych dla nas usług, w szczególności firmie serwisującej. Nagrania mogą być również udostępniane stronom trzecim, w celu realizacji ich uzasadnionych interesów lub w oparciu o zawarte porozumienia. Udostępnianie nagrań stronom trzecim może mieć miejsce wyłącznie po analizie przez Administratora, czy takie udostępnienie nie będzie naruszać praw innych osób widocznych na nagraniu.

Przysługuje Państwu prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do żądania przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.