Zapraszamy na 28 Festyn Fundacji Dom

baner na wydarzenie
TAURON LOGO PROMOCYJNE PIONOWE CS4
TAURON LOGO PROMOCYJNE PIONOWE CS4
TAURON LOGO PROMOCYJNE PIONOWE CS4

Pragniemy serdecznie zaprosić na 28. Festyn Fundacji DOM „Zbuduj z nami nowy dom”, który odbędzie się  w niedzielę 18 czerwca 2023 roku na Placu Wolności w Opolu. Partnerami wspierającymi nas podczas organizacji festynu są TAURON oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

Festyn jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu naszych podopiecznych, ich rodzin, przyjaciół i pracowników Fundacji. Ale nie tylko…

Festyn organizowany już od 1995 r, jest rozpoznawalny i cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Opolszczyzny. W tym roku, już  po raz 28, chcielibyśmy zaprezentować naszą działalność i dać możliwość osobom z niepełnosprawnościami do integracji i wspólnej zabawy w atmosferze pełnej akceptacji.

Na Festynie z przyjemnością chwalimy się, jak wielka jest fundacyjna rodzina i pokazujemy, że Fundacja to nie tylko kompleksowa rehabilitacja ale również ciepło, przywiązanie, przyjaciele oraz wspólny czas spędzony na dobrej zabawie.

Nasz festyn to wydarzenie, w którego organizację zaangażowane są osoby z niepełnosprawnościami. Ich najważniejszą rolą jest wspieranie pracowników Fundacji w przygotowaniach i w czasie trwania Festynu. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentują również swoje umiejętności sceniczne podczas występów.

Do obecności na Festynie zachęci Państwa bogaty program sceniczny- w tym roku festyn otworzy występ Młodzieżowej Orkiestry Gminy Chrząstowice, następnie na scenie zobaczymy gwiazdę imprezy Szymona Wydrę. Po tym emocjonującym występie swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy UKS Judo OKAY. Będziemy też mieć przyjemność gościć motocyklistów z grupy HOG Harley Owners Group Wrocław, mażoretki z grupy UKS Dance Star Opole, Teatr Ruchu i Ognia MANTIKORA oraz Panią Żanetę z animacją taneczną dla rodziców i podopiecznych. Przed publicznością wystąpią również wokaliści z Studia Działań Kreatywnych oraz zespołu muzycznego Piąty Żywioł.

Na stoisku Galerii Biały Kruk zaprezentujemy dorobek artystyczny podopiecznych, uczestników oraz pracowników z niepełnosprawnościami Fundacji Dom. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w warsztatach koralikowych, wspólnym malowaniu farbami. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa sportu, malowanie twarzy, dmuchaniec, bańki mydlane oraz strefa zabawy TAURON. Na wzór lat poprzednich pasjonatów książkowych zapraszamy do Księgarni pod  Chmurką, dla tych, którzy będą chcieli zostać z nami dłuższy czas przygotowana będzie strefa relaksu oraz strefa kulinarna.

Każdy festyn daje nam możliwość zaprezentowania naszych działań, pochwalenia się osiągnięciami,  ale też pokazania kierunków rozwoju Fundacji.

Hasło tegorocznego Festynu #zbudujznaminowydom jest nawiązaniem do akcji zorganizowanej przez założycieli Fundacji Dom. Marzeniem Państwa Teresy i Kazimierza Jednorogów było zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami kompleksowej terapii od narodzenia do samodzielnej dorosłości. Do spełnienia tego marzenia brakuje jeszcze ostatniego ogniwa czyli mieszkań wspomaganych dla dorosłych podopiecznych. W tym roku Pani Teresa i Pan Kazimierz obchodzą 50 rocznice ślubu, z tej okazji postanowili utworzyć zbiórki pieniężne, na które można wpłacać pieniądze, jako zarazem prezent oraz  cegiełka na nowy Dom – mieszkania wspomagane. Budynek otrzymaliśmy od Miasta Opola, ale wymaga on generalnego remontu. Podczas Festynu  będziemy więcej opowiadać o naszych planach na Nowy Dom i zachęcać do wsparcia naszych marzeń.

Gorąco zapraszamy na 28 Festyn Fundacji Dom!

festyn plakat 2023 z kamieniczkami 1