25 Festyn Fundacji Dom

25 Festyn Fundacji DOM „Pomoc ma MOC”

Już wszystko gotowe, już zapinamy ostatnie guziczki…

25 Festyn Fundacji DOM „Pomoc ma MOC” już za kilka dni… 16.06 (niedziela)/ Plac Wolności w Opolu.

Nasze doroczne święto, okazja do wspólnej zabawy, możliwość zaprezentowania talentów i możliwości naszych podopiecznych. Planujemy atrakcje muzyczne: Koncert Stwora Głodomora, Mini Paganini, Orkiestra Dęta z Chrząstowic i nasze gwiazdy wieczoru- FRELE, sportowe: pokazy Groupo Muzenza Capoeiry, pokazy taneczne (Sparta) oraz tor sprawności fizycznej dla dzieci, artystyczne: warsztaty krawieckie, ceramiczne, poligraficzne, florystyczne i z papieroplastyki . Będzie aktywnie (zapraszamy na zumbę), ale również zapewniamy miejsce na odpoczynek (strefa relaksu) oraz kulturę (księgarnia pod chmurką). Może być bardzo dietetycznie (pyszności przygotowane przez Wegeneratów), znajdzie się również coś dla miłośników dań z grilla.

A co najważniejsze, wszystko w atmosferze akceptacji, zrozumienia i pełnej integracji z osobami z niepełnosprawnościami, którzy są z jednej strony naszymi gośćmi honorowymi, ale również angażują się od strony organizacyjnej.

Dla nas szczególnie ważny jest wymiar społeczny wydarzenia: udzielamy informacji na temat form wsparcia dla osób niepełnosprawnych, prezentujemy wszystkie dostępne w Fundacji DOM formy rehabilitacji, przełamujemy bariery społeczne – w pełni integracyjny charakter festynu. Będziemy prowadzić stoiska medyczne, na którym będzie można zadeklarować chęć zostania dawcą szpiku, a specjalnie dla Magdalenki Gierlik przyjedzie autobus do poboru krwi (Magdalenka potrzebuje jej by walczyć z chorobą).

Wzajemna pomoc jest kluczowa dla działań jakie podejmujemy na co dzień dla naszych podopiecznych i chcemy pokazać jak wielkie znaczenie ma zaangażowanie społeczne każdego z nas – Pomoc ma MOC – i nie jest to tylko tytuł naszego festynu.

Zapraszamy 16.06 na Plac Wolności w Opolu.

25 Festyn Fundacji Dom